Skip to content
Čeština

MARKETINGOVÁ AUTOMATIZACE

Marketingová automatizace umožňuje společnostem efektivněji komunikovat se zákazníky. Zrychluje realizaci obchodních procesů a automatizuje opakující se úkoly.

Společnosti to může pomoci nejen s navýšením návratnosti investic, ale také při zvýšení počtu zákazníků či eliminaci chyb způsobených lidským faktorem a úsporu času.

Klíčem k úspěchu je její správné využití, kterého dosáhnete, pokud se budete řídit heslem:

uspora_casu
automatizace-citat
perzonalizace


Nástroje marketingové automatizace je vhodné využívat, pokud potřebujete častější a personalizovanější rozesílky.

Kromě vlastností, které mají i emailingové nástroje, lze v těchto vytvořit několik scénářů a posílat pak obsah podle nastaveného lead scoringu, což vám umožní zasílat lidem obsah, o který mají opravdu zájem a tím pádem daleko větší šanci ke konverzi.

Co umíme?

Lead management

Automatizujeme vám lead generation a následně nastavíme smysluplný lead scoring, který bere v úvahu vlastnosti a chování zákazníka. Díky tomu se váš prodej může zaměřit na nejlepší potenciální zákazníky a neztrácet tak čas ve slepých uličkách.

CRM

= Customer Relationship Management. Pořádek dělá přátele a my vám ho v kontaktech uděláme. Vytvoříme vám CRM a zavedeme vám procesy a strategie. Budete tak mít přehled o vašich zákaznících a vědět jak a v jaké fázi s nimi pracovat.

Upsell & Cross-sell

Chcete více prodávat a mít spokojenější zákazníky? Přesně k tomu díky upsellingu a x-sellingu dochází. Pokud máte nastavenou automatizaci správně, prodáte více a zákazník odchází z obchodu
s vámi spokojený, navíc tím také získáváte jeho loajalitu. 

Retence

Získáním zákazníka marketing rozhodně nekončí, udržení zákazníka je stejně  důležité, ne-li důležitější. Zautomatizujeme vám vaše věrnostní programy, notifikace při konci členství nebo třeba jen přání k narozeninám či svátku. 

Analýza a reporting

Díky dashboardům a analýzám
v automatizačním nástroji máte okamžitý přehled o tom, jaký dopad mají vaše kampaně na zákazníka. Můžeme tak testovat a optimalizovat vaše  marketingové a obsahové strategie (vyladit předměty, upravit časy odeslání,...).

A/B testing

A/B testingem můžeme testovat spoustu věcí, nejčastěji ho využijeme při tvorbě obsahu, abyste zjistili, jaké obchodní nabídky předměty, obrázky nebo texty fungují na vaše zákazníky nejlépe, ale pomoci může i při stanovování cen.

VÝHODY

 • Zvýšení poměru retence

  Nastavit věrnostní programy nikdy nebylo jednodušší. Navíc díky automatizaci můžete také naplno využívat upsell a cross-sell a budovat tak silnější vztahy se zákazníky.

 • Úspora času

  Neplýtvejte svým časem, energií a penězi na neefektivní kampaně.

 • Vyšší míra konverze

  Automatizace napojená na lead generation vyhodnocuje důležitá data k uskutečnění prodeje.

 • Růst tržeb

  Díky datům z automatizace můžete reagovat na signály kupujících a pomocí organizovaných kampaní je zaujmout a zkonvertovat.

 • Přehled v získaných datech

  Systémy sledují a vyhodnocují každou operaci nebo krok, který návštěvník sítě udělá, máte tak vše na jednom místě.

 • Personalizace

  Správný obsah, správné osobě, ve správný čas a pomocí nejefektivnějšího komunikačního kanálu.

Chcete se o automatizaci dozvědět více?