Skip to content

Trendy pro rok 2022

Marketing není jen o vytvoření produktu a nalezení nejjednoduššího způsobu, jak ho rychle a výhodně prodat. Jedná se o mnohem komplexnější a složitější oblast, kdy je potřeba být schopný získávat správné informace, umět využívat data a k tomu potřebné nástroje a reflektovat nejnovější trendy. Proto vám v tomto článku přinášíme několik trendů pro rok 2022, kdy půjde, dle odhadů, především o měření úspěchu příběhu vaší značky a přesvědčivý storytelling. Zmíníme se také o často diskutovaném Metaversu, NFT nebo konverzačním marketingu a chatbotech.

1.  Metaverse

Metaverse byl v poslední době velmi probíraným tématem, především v době, kdy se Facebook přejmenoval na Meta Platforms Inc. Jedná se o virtuální svět, ovšem s fyzickými uživateli. Je tvořen pomocí rozšířené virtuální reality, 3D holografických avatarů a videa. Narozdíl od počítačových her nejde jen o jednorázový zážitek, ale o trvalé prostředí, kde lidé pracují, hrají si a stýkají se. Dle marketingového ředitele Patrick Caseyho by lidé měli o metaversu přemýšlet už v rámci své strategie pro rok 2022. (zdroj)

Abyste mohli obsah Metaversu konzumovat, musíte k tomu mít patřičné vybavení. Neobejdete se bez AR či VR brýlí napojených na chytrý mobilní telefon nebo jiné postačující zařízení. Pak budete moci v rámci Metaversu nakupovat ve virtuálních obchodech, cestovat do virtuálních destinací nebo navštěvovat virtuální kulturní akce - to vše z pohodlí domova.Metaverse

2.  NFT

V blízké době dojde k další evoluci webu a vznikne tak Web 3.0, který má být více decentralizovaný. Jedním z aspektů tohoto webu budou nezaměnitelné tokeny, tzv. NFT.  Jedná se o nezaměnitelná aktiva v podobě digitálních prvků, např. animací - GIFů nebo meme, které existují na blockchainu. Koupit si je můžete za kryptoměny, nejčastěji Ethereum. Několik známých značek, jako například Coca-Cola, Campbell's nebo Charmin vydaly celou sadu sběratelských NFTček a dle odhadů se k nim v blízké době přidá více firem, které se začnou zajímat o tato digitální aktiva a budou chtít jít s dobou.

Určitě znáte GIF Nyan Cat, ale asi nevíte, že se NFT od jeho
tvůrce vydražil za 300 ETH (zhruba 18 milionů korun).

3.  Ochrana soukromí

Rok 2022 bude díky Google tím nejdůležitějším pro data a soukromí. Jedná se totiž o poslední rok, než Google vyřadí soubory třetích stran Cookie. Značky tedy budou muset integrovat do své strategie takové metody, které upřednostní soukromí spotřebitelů. Už od 1. 1. 2022 vešla v platnost novela zákona o elektronických komunikacích, která s sebou přináší povinnost provozovatelů webu ukládat pouze takové Cookies, ke kterým mají aktivní souhlas návštěvníků. Uživatelé by tedy měli mít možnost si vybrat, jaká data o něm může provozovatel shromažďovat a tento souhlas pak nesmí být podmínkou, aby na web vůbec mohl vstoupit. 

Doporučujeme tedy se v tomto roce zaměřit na to, že vám vaše kampaně budou vytvářet pouze data první strany - tedy First-Party data, popř. Zero-Paty data. Tyto data s vámi aktivně sdílí sami zákazníci, nejčastěji je získáte výměnou za něco, co má pro zákazníka nějakou hodnotu (např. e-book).

4.  Marketingová automatizace a její trendy

  • Hyperpersonalizace pomocí obsahu - Personalizace je jednou z taktik, kterou lze zlepšit zákaznickou zkušenost. To už ale dnešnímu zákazníkovi nestačí a předpoklad, že bude jeho email obsahovat personalizované oslovení a produkty bere jako samozřejmost. Hyperpersonalizace tedy situaci posouvá na vyšší level. Spíše než na personalizování obsahu se zaměřuje na to, aby byl zákazník zastižen ve správný čas. Shromažďuje tedy všechny potřebná data, aby byl zákazník zachycen napříč všemi fázemi zákaznické cesty a vždy mu za dané situace přišel konkrétní e-mail nebo zpráva s upomínkou či jiným aktivačním prvkem.
  • Omnichannel Marketing - Omnichannel marketing si klade za cíl komunikovat s koncovým uživatelem skrze všechny dostupné kanály. V dnešní době používají lidé při svých každodenních činnostech stále větší směs webových aplikací a prohlížečů. Pomocí automatizací omnichannel marketingu můžete zajistit aby zákazníka po navštívení webu reklama sledovala i na jiných webových stránkách.
  • Meziresortní automatizace - Mezi odděleními Sales a Marketingu je v dnešní době jen velmi malá mezera. Proto není divu, že i v roce 2022 bude důležité, na jaké bázi tato dvě oddělení spolupracují. Integrace mezi interním CRM a Marketing automation nástrojem nebude raritou, bez toho se totiž v roce 2022 už téměř neobejdete. Jako velmi efektivní se projeví i lead scoring automatizace, které umožňují mapovat aktivitu jednotlivých zákazníků.

  • Mobile-first automatizace - Podle průzkumů až 71 % mileniálů poskytne souhlas pro využívání jejich mobilních dat k personalizaci. (zdroj). Znamená to jediné - stále více uživatelů dnešní generace spoléhá na své mobilní telefony. V roce 2022 tedy doporučujeme zaměřit se také na strategii pro mobilní zařízení, jelikož budou zdrojem většiny návštěv vašeho webu. 

5.  Emailing

Posledních pár let jsou v čele emailingu především personalizované emaily obohacené o interaktivní prvky. Studie od Litmusu (zdroj) ukazuje, že uživatelé mají větší sklon zapojit se do e-mailové kampaně, která zahrnuje personalizovaný obsah a obsahuje interaktivní videa nebo průzkumy. Chcete-li být v něčem napřed, musíte být vždy proaktivní a inovativní při vytváření nejnovějšího marketingového sdělení.  Doporučujeme tedy do vašich emailových kampaní zařadit videa, případně CTAčka s odkazem na jiný interaktivní obsah. Vždy se však ujistěte, že aktivně nasloucháte tomu, jaké potřeby má vaše cílová skupina a že jsou pro ně tyto prvky opravdu přínosné. 

6.  Konverzační chatboti

Jednosměrná komunikace je v dnešní době jako slepá ulička. Společnosti by tedy měli zákazníky více zapojovat do konverzace a komunikovat s nimi co nejrychleji. Vhodnou volbou jsou proto chatboti, jejichž implementace patří v roce 2022 mezi jedny z nejpředpokládanějších trendů.

Chatbot

 

Tím, že budete schopni zákazníků skrze chatbota okamžitě odpovědět prokážete nejen zájem o vaše zákazníky, ale také výrazně ovlivníte pozitivní zákaznickou zkušenost. Díky technologickému pokroku jsou nyní možné i personalizované diskuze. Další jejich výhodou je, že na rozdíl od člověka nepotřebují odpočinek a mohou tak fungovat nepřetržitě. Neznamená to však, že dokážou lidský výkon úplně nahradit. Slouží především k tomu, aby zahájili konverzaci se zákazníkem a poskytly mu základní informace, složitější dotazy však budou stále směrovány člověka.

Pokud chcete poskytnout vašim zákazníkům bezproblémový a nepřetržitý servis, nebaví vás manuálně odpovídat na často kladené dotazy, kontaktujte nás a my vám rádi s tvorbou a následnou implementací chatbota pomůžeme.