Skip to content

Jak vytvořit vlastní event v Gather town

Gather town je platforma, ve které si můžete vytvářet své vlastní události pořádané ve virtuálním prostoru, který si přizpůsobíte na míru vašim potřebám. Nejčastěji se jedná o kanceláře, zákaznické centrum, obchod nebo konferenční místnost. Funguje vaše firma na home office a chcete pro své zaměstnance vytvořit na meetingy adaptabilní a interaktivní prostředí? Sejděte se v Gather Town!

Co je Gather Town a jak funguje?

Lidé během pandemie zčásti nedobrovolně vyměnili osobní setkání a potřesení rukou za online prostředí. Přešli nejčastěji na platformy jako je Zoom nebo Google Meet. Ne vždy se však povedlo efektivně nahradit zaběhnuté offline procesy. Této myšlenky využili právě tvůrci platformy Gather Town, která nám umožňuje potkat se uvnitř online virtuálního prostoru. Gather Town totiž navozuje pocit interakce v reálném světě a vzbuzuje pocit normálního života, jaký jsme znali před pandemií. 

Uživatelé mohou Gather Town využívat k implementaci svých pracovních povinností, případně vytvářet umělé prostředí pro vzdělávací konference nebo interaktivní meetingy. Kombinuje funkce z klasický platforem určených pro online call a vytváří virtuální chatovací místnost, která vypadá jako reálná kancelář, škola, konferenční místnost nebo i prostor pro rodinnou oslavu.  

gather2.jpg

Vytvoření vlastního eventu krok za krokem

Gather town začíná výběrem místnosti. Podobně jako v různých počítačových hrách si ji můžete nakonfigurovat přesně podle svých představ. Každá místnost je chráněna heslem, pomocí kterého mohou uživatelé libovolně přecházet mezi jednotlivými místnostmi. Na začátku se vám také zobrazí tutoriál, podle kterého je možné se řídit. 

Vy se ve hře zobrazíte jako avatar, kterého si můžete upravit do vaší podoby. Po celou dobu je možné mít zapnutou kameru a mikrofon, jakmile se přiblížíte k jinému avatarovi, zobrazí se vaše video a vy budete moci chatovat. Avatara ovládáte normálně za pomoci šipek. Konverzace můžou být jak jeden na jednoho tak i skupinové. Bezproblému se tedy může uskutečnit porada pro celý váš tím právě v tomto virtuálním prostředí. Jakmile se váš avatar přiblíží k integrovatelnému objektu, objekt se rozsvítí žlutě a zobrazí se výzva, abyste stiskli X pro interakci s objektem. Po místnosti můžete rozmístit například informační letáky, harmonogram, arkádové hry, vstup do Zoom meetingumnoho dalších. 

V případě nejasností by se vedle vstupu do místnosti měl nacházet informační stánek a technická podpora, která vám poradí v případě, že si s něčím nebudete vědět rady. Jedna místnost je určená pro 25 účastníků, v případně, že byste chtěli tento počet navýšit, je možné si dopředu udělat rezervaci.

Pomocí záložky "participants" se vám zobrazí všichni ostatní účastníci, kteří jsou online. Pokud hledáte někoho konkrétního s kým si chcete popovídat, můžete si ho vyhledat na mapě a pomocí "follow" se k němu nechat dovést. Jelikož se jedná o novinku a platforma se neustále testuje a vyvíjí, mohou nastat občasné technické potíže. Většinu z nich byste však měli vyřešit pouhým znovu načtením stránky, případně zavřít okno a zkusit ho otevřít znovu.

gather town office

Výhody a nevýhody

  • Jedná se o nové prostředí a meetingy zde nemusí být tolik efektivní - Jelikož se jedná o něco nového na co lidé nejsou zvyklý, lze očekávat, že bude chvíli trvat než vymyslí, jak zde fungovat stejně efektivně jako za normálního režimu.
  • Nové prostředí může vyvolat nové nápady a řešení - Jelikož zde debaty a konverzace vypadají jinak než v jiných online platformách, může to lidi vyvést ze stereotypního režimu a mohou tak popustit uzdu fantazii. 
  • Každý vám s nabídkou setkání v Gather Town nevyhoví - Jedná se stále o málo rozšířenou alternativu a pokud si vy tento způsob setkávání zamilujete, nelze předpokládat, že to tak budou mít i všichni ostatní.
  • Možnost přilákat nové zákazníky - Tato platforma může zároveň sloužit jako ideální příležitost, jak se odlišit od konkurence. Uspořádejte pro své zákazníky event v Gather Town nebo si zde domluvte novou spolupráci.
  • Nelze odhadnout úspěšnost do budoucna - Jelikož se jedná o novinku, je těžké odhadnout, jak moc se do budoucna uchytí. Půjde o velkého hráče na trhu, jako v případě Instagramu nebo pomalu vymizí jako například ClubHouse?

Shrnutí

  • Gather Town je virtuální prostředí, které stimuluje život v reálném světě
  • Každý má svého avatara, pomocí kterého se pohybuje po místnosti
  • Pro zahájení konverzace je potřeba se pomocí avatara přibližně k jedinci nebo skupince
  • Během aktivity máte zapnutou kameru a mikrofon 
  • V Gather Town je možné pořádat meetingy, konference, oslavy a mnoho dalšího